2011

 

Qigong STS (Sześć Tajemnych Słów)

2010

 

Odżywianie wg Pięciu Przemian

2012

 

Cosmofacial

2019

 

Joga dla dzieci -
kurs instruktorski

2013

 

Neo Sea "Człowiek człowiekowi radością"

Japanese Cosmo Lifting

Cosmoeye

Mother&Baby Care Therapy

Infertility Therapy

REIKI - I stopień

2018

 

Muzykoterapia Dogłębna Komórkowa - metodą dr Barbary Romanowskie (Angel)

2020

 

Masaż dźwiękiem wg metody Petera Hessa®

  • Z wykształcenia jestem mgr ochrony środowiska, ale swoje zainteresowania związane z ekologicznym i prozdrowotnym stylem życia zaczęłam poszerzać i pogłębiać w trakcie ciąży. Intuicja podpowiadała mi, w którą stronę pójść, by poprawić zdrowie swoje i moich bliskich. Problemy skórne córki skłoniły mnie do poszukiwania przyczyn tego stanu, a później skutecznych terapii. To spowodowało, że zaczęłam stawiać pierwsze kroki na drodze Tradycyjnej Medycyny Chińskiej: Kuchnia Pięciu Przemian, akupunktura, akupresura, zioła, refleksoterapia, Qigong itp.

 

  • W swojej pracy terapię opieram przede wszystkim na uświadamianiu klienta, że jego stan zdrowia jest zależny od jego higieny myśli, emocji, oddychania, a także pokarmów, suplementów czy leków jakie spożywa. Stymuluję ciało i umysł do samouzdrowienia. Siła do samoleczenia znajduje się w nas samych, czasem potrzebujemy tylko kierunkowskazu czy też bodźca z zewnątrz, żeby uruchomić procesy naprawcze. 

 

  • Podczas studiów podyplomowych nauczyłam się w jaki sposób techniki relaksacyjne działają na ciało i umysł oraz jak praktycznie wykorzystywać je w naszym codziennym życiu. Wybrane techniki, które stosuje to m.in.: trening autogenny Shultza, trening progresywny Jacobsona, medytacja i koncentracja, Hatha Joga, Joga Nidra, Somayog, taniec relaksacyjny, praca z mandalą. Poznałam również masaż relaksacyjny, masaż shiatsu i refleksoterapię stóp.

 

  • Wykonuję zabiegi refleksoterapii twarzy i głowy, dołączając stroiki medyczne (kamertony), które mają ogromny potencjał prozdrowotny oraz silnie regenerujący nasz organizm. Stosuję również moksoterapię, która jest świetnym uzupełnieniem w/w zabiegów.

 

  • Pomagam osobom z problemami uszu, zatok i całej okolicy głowy m.in. poprzez wykonywanie konchowania uszu, który łączę z masażem małżowin usznych. Wszystkie zabiegi są uzupełniane poprzez konkretne zalecenia jak w naturalny sposób można pomóc sobie z danym problemem. Doradzam również w temacie diety wg Kuchni Pięciu Przemian oraz z Totalnej Biologii (Recall Healing).

 

  • W Centrum FIZJONIKA prowadzę zajęcia grupowe takie jak: Joga dla dzieci oraz Relaksacja.

Uwielbiam przebywać na łonie Natury i odkrywać jej dary w postaci ziół i innych dobrodziejstw, a bezpośredni kontakt bosymi stopami na łące dostarcza mi swoistego "uziemienia". Ruch na świeżym powietrzu dodaje mi energii. Formy aktywności, które preferuję to: spacery z psem, jazda na rowerze, na rolkach i łyżwach, gra w badmintona, tenisa, siatkówkę oraz wycieczki w góry. Kolejnym moim żywiołem jest woda - pływanie i nurkowanie sprawia, że czuję wolność i płynność ruchów.

Czas wolny lubię spędzać również w zaciszu domowym, w towarzystwie rodziny i przyjaciół, grając w gry planszowe czy oglądając inspirujące filmy. Uwielbiam czytać. Wybieram książki związane z zawodem, jak również o rozwoju duchowym. Później praktycznie wykorzystuję tę wiedzę i doświadczam organicznie poprzez np. medytację i relaksację. Muzyka towarzyszyła mi od zawsze. Gram na pianinie i innych instrumentach. Lubię improwizować. Relaks doświadczam również w tańcu oraz kreując radosną twórczość artystyczna jak abstrakcyjne rysunki lub mandale.

Ostatnio moją uwagę przykuwa permakultura – idea ta jest mi szczególnie bliska. W niedługiej przyszłości planuję posiadać własny ogródek i stosować te metody. Doceniam przebywanie z dziećmi i zabawy z nimi. To one przypominają mi, że każdy z nas ma w sobie odrobinę dziecięcej fantazji i swobody - trzeba tylko wschłuchać się w siebie.

Alena Kruszewska-Nabzdyjak

 

TERAPEUTKA MEDYCYNY NATURALNEJ I ENERGETYCZNEJ

 

Jestem absolwentką Podyplomowych Studiów Technik Relaksacyjnych na AWF Wrocław. Uczestniczyłam w wielu kursach, szkoleniach i warsztatach z zakresu naturalnych metod leczenia i wspomagania organizmu. W 2012 r.współpracowałam z Instytutem Ćwiczeń Psychofizycznych w Opolu oraz w 2013 r. z "Fundacją Harmonia Życia"Wcześniej współpracowałam kilka lat prowadziłam własny gabinet 'Anahata' w Opolu, a później w Strzelcach Opolskich. Jako terapeutka metod naturalnych w firmie FIZJONIKA pracuję od 09.2019 r.

 UDZIAŁ W KONFERENCJACH:  MEDYCYNY ENERGETYCZNEJ

 WOLONTARIAT: „RADOSNE MACIERZYŃSTWO” W CENTRUM GINEKOLOGII, POŁOŻNICTWA I NEONATOLOGII W OPOLU

Kursy i szkolenia

Centrum Fizjoterapii i Terapii Naturalnych

Umów się na wizytę      794 123 421

Zawodowo

Prywatnie

Skontaktuj się z nami

Kontakt Fizjonika

 

   794 123 421

 fizjonika@interia.pl 

 

Znajdź nas:

 facebook.com/fizjonikagabinet

Przydatne linki

Kontakt Fizjonika

 

   Regulamin Praktyki Fizjoterapeutycznej

 Regulamin Zajęć Grupowych

 Polityka Prywatności

FIZJONIKA

Kontakt Fizjonika

 

Centrum Fizjoterapii i Terapii Naturalnych SANDRA BROŻEK

 

Ul. Strażacka 10

47-100 Strzelce Opolskie

created by Słoneccy.pl