Skontaktuj się z nami

Kontakt Fizjonika

 

  794 123 421 794 123 421

fizjonika@interia.pl fizjonika@interia.pl 

 

Znajdź nas:

facebook.com/fizjonikagabinet facebook.com/fizjonikagabinet

FIZJONIKA

Kontakt Fizjonika

 

Centrum Fizjoterapii i Terapii Naturalnych
Sandra Brożek

 

ul. Strażacka 10  47-100 Strzelce Opolskie

ul. Strażacka 10

47-100 Strzelce Opolskie

created by Słoneccy.pl

Strefa Zajęć Grupowych
Strefa Zajęć Grupowych

MOTYWACJA JEST TYM, CO POZWALA CI ZACZĄĆ. NAWYK JEST TYM, CO POZWALA CI WYTRWAĆ.

 

JIM RYUN

Strefa Zajęć Grupowych

JOGA DLA DZIECI

Joga Dla Dzieci

 

Są to zajęcia ruchowo-relaksacyjne dla dzieci w wieku od 6 lat. Działają na układ ruchu dziecka poprzez wzmacnianie mięśni, uelastycznianie stawów, zwiększenie koordynacji ruchowej, ale także stymulują układ nerwowy dzięki nauce świadomego oddechu, skupienia i odczuwania dźwięków.

 

Zajęcia jogi dla dzieci prowadzone są w zupełnie inny sposób niż dla dorosłych. Dominuje tu forma zabawowa. Wiele pozycji jogi (tzw. asan) ma swoje źródło inspiracji w naturze - dzieci układają swoje ciała w konkretne zwierzęta, rośliny bądź figury, rozwijając tym samym swoją wyobraźnię.

 

Końcowa część zajęć to muzykoterapia, dzięki której dzieci poprawiają swoją koncentrację i wyciszają się. Zajęcia są bezpieczne i kształtują zdrowe nawyki, współpracę w grupie i rozwijają zdrową pewność siebie i poczucie własnej wartości, z równoczesnym poszanowaniem innych.

Joga Dla Dzieci

AKTYWNY SENIOR

Aktywny Senior

 

Zajęcia prozdrowotne, specjalnie opracowane dla osób starszych.  Ich głównym celem jest poprawa ogólnego stanu zdrowia, a w szczególności zwiększenie zakresów ruchomości w stawach i wzmocnienie mięśni. Ćwiczenia w sposób bezpieczny będą kształtować prawidłową postawę ciała, poprawiać równowagę oraz kondycję.

 

Zajęcia prowadzone są w miłej atmosferze, przytulnych warunkach, a tempo i poziom trudności zadawanych ćwiczeń zawsze dostosowane jest do możliwości całej grupy. Jest to też forma aktywacji seniorów do wyjścia z domu i poznania innych osób w podobnym wieku i o podobnych zainteresowaniach.

Aktywny Senior

MEDICAL JOGA

Medical Joga

 

Zajęcia Jogi Medycznej inspirowane są jogą klasyczną i składają się z ćwiczeń oddechowych, ruchowych i relaksacji. Celem takiego treningu jest m.in. nauczenie się wykonywania w prawidłowy sposób poszczególnych asan (pozycje w jodze) i różnych sposobów oddechu.

 

Na zajęciach zwracamy uwagę na technikę wchodzenia w daną pozycję, uczymy się świadomie układać swoje ciało, zawsze dostosowując się do możliwości swojego organizmu. Nierzadko same wchodzenie w pozycje poprzedzone jest serią innych ćwiczeń, które przygotowują nasze ciało stopniowo do jej wykonania.

 

Osoba prowadząca jest dyplomowanym fizjoterapeutą, po szkoleniu „Medical Jogi”, co czyni te zajęcia szczególnie skutecznymi jeśli chodzi o działanie terapeutyczne, a przede wszystkim bezpiecznymi dla naszego narządu ruchu.

 

 Na koniec prowadzona jest relaksacja, mająca na celu wyciszenie organizmu oraz skupienie się na oddechu, jak również dająca możliwość doświadczenia terapii dźwiękiem, do której używamy m.in. mis dźwiękowych Peter Hess® i dzwonków Koshi.

Medical Joga

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Zdrowy Kręgosłup

 

Zajęcia mają na celu poprawę elastyczności i stabilizacji ciała, ze szczególnym uwzględnieniem kręgosłupa. Podczas zajęć zwracamy uwagę na technikę wykonywanych ćwiczeń i odpowiedni oddech. Wykorzystywane są elementy treningu medycznego, pilatesu, jogi i ćwiczeń rehabilitacyjnych.

 

Są to ćwiczenia rozluźniające, stabilizacyjne, wzmacniające, rozciągające i równoważne.

 

W trakcie zajęć może być wykorzystywany różnego rodzaju sprzęt: piłki, kijki do ćwiczeń, gumy, dyski sensoryczne i drabinki.

 

Dzięki regularnemu treningowi eliminuje się bóle kręgosłupa oraz innych stawów. Uczy się prawidłowej postawy ciała i świadomego oddechu.

 

Jest to też trening właściwego wykonywania ruchów podczas pracy zawodowej oraz czynności domowych. Można potraktować go jako uzupełnienie treningów w sporcie.

Zdrowy Kręgosłup

GIMNASTYKA NA PIŁKACH

Gimnastyka Na Piłkach

 

Zajęcia rekreacyjne z wykorzystaniem dużej piłki do ćwiczeń (tzw. Swiss Ball). Ćwiczenia te poprawiają równowagę oraz wzmacniają mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy ciała.

 

Obowiązkowym elementem każdych zajęć jest też stretching i nauka prawidłowego oddychania. Odpowiednia dobrana muzyka i wysokiej jakości sprzęt zapewnią komfortowe warunki do tej formy treningu.

 

Polecane szczególnie osobom, które mają pracę siedzącą lub jednostajną, aby przeciwdziałać niekorzystnym skutkom bezruchu w ciągu dnia. Tego rodzaju ćwiczenia poprawiają także kondycję i ogólne samopoczucie, dzięki dodatkowej produkcji endorfin – czyli hormonów szczęścia.

Gimnastyka Na Piłkach

STRETCHING

Stretching

 

Ćwiczenia rozciągające, wykonywane w wolnym tempie. Głównym celem tej formy ruchu jest zwiększanie i utrzymywanie elastyczności mięśni oraz poprawa mobilności w stawach. Dodatkowo uczą prawidłowej postawy ciała, co przekłada się również na ładną sylwetkę.

 

Świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie innych treningów, takich jak sporty siłowe czy treningi wydolnościowe. Zajęcia prowadzone są przy spokojnej muzyce w komfortowych warunkach.

 

Idealna opcja dla osób, które samodzielnie niechętnie się rozciągają, a czują dużą sztywność mięśniową i zablokowania w stawach.

Stretching

RELAKSACJA

Relaksacja

 

Zajęcia relaksacji pomagają zredukować stres i wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Zregenerowany i nieprzeciążony system nerwowy na bieżąco, we właściwy sposób zarządza naszym ciałem (np. obniża wzmożone napięcie mięśniowe), ale przede wszystkim reguluje stany emocjonalne. Aby uzyskać efekt relaksacji na zajęciach tych stosowane i nauczane są różne techniki relaksacyjne m.in. trening Jacobsona i autogenny Schulza, joga nidra czy wizualizacje prowadzone.

 

Niewątpliwym atutem zajęć jest aktywacja poszczególnych fal mózgowych (beta, alfa, theta, delta) poprzez zastosowanie kamertonów medycznych (tzw. biorezonansu).  Ta forma muzykoterapii wzbogacona jest jeszcze o terapeutyczną pracę na misach dźwiękowych Peter Hess® i dzwonkach Koshi.

 

Pozycje, jakie przybiera się podczas zajęć to wygodna pozycja siedząca i leżąca, w której poleca się przykryć kocem i ułożyć wygodnie głowę na poduszce. Panuje bardzo uspakajająca atmosfera przy zapalonych świecach, spokojnej muzyce i aromaterapii, w której ćwiczony jest również świadomy oddech.

 

Osoba prowadząca to dyplomowana terapeutka technik relaksacji i Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej metodą dr Barbary Romanowskiej.

Relaksacja

Strefa Zajęć Grupowych

 

STREFA ZAJĘĆ GRUPOWYCH

Strefa Zajęć Grupowych

Zajęcia grupowe w naszym Centrum skierowane są do osób ze wszystkich grup wiekowych


Przekonaj się, że regularnie wykonywany trening wpłynie pozytywnie na Twoje codzienne funkcjonowanie i dobre samopoczucie


Większość zajęć, które oferujemy utrzymujemy w formie „body&mind”.


Jesteś już po wizytach indywidualnych, a fizjoterapeuta zalecił ćwiczenia dla utrwalenia efektów terapii? Spytaj o dostępność miejsc na zajęciach – w grupie ćwiczy się raźniej, a przede wszystkim masz pewność, że będziesz wykonywać ćwiczenia w sposób prawidłowy pod okiem terapeuty czy trenera.


STREFA ZAJĘĆ GRUPOWYCH to nie tylko ćwiczenia ruchowe.


Prowadzimy zajęcia, które odprężą nie tylko ciało, ale i umysł.


Zajęcia RELAKSACJI należą do niszowych na rynku. Sprawdź w jaki sposób w dzisiejszych czasach możesz zregenerować swój umysł oraz nauczyć się świadomie rozluźniać ciało.


Miej wpływ na swoje emocje i naucz się skutecznie relaksować.


Poznaj moc dźwięków i razem z nami podnoś wibracje swoje i świata, żeby nam wszystkim żyło się jak najlepiej.

Fizjonika Centrum Fizjoterapii i Terapii Naturalnych

Centrum Fizjoterapii i Terapii Naturalnych

Umów się na wizytę   Kontakt  794 123 421